ЯК ДОПОМОГТИ ДИТИНІ ПІД ЧАС ЗБРОЙНОЇ АГРЕСІЇ

Друзі, хай яка тривожна і загрозлива ситуація склалася нині в Україні, маємо діяти виважено і відповідально. 🇺🇦 Тримаймося самі та підтримуймо наших малят! Психологині Світлана Ройз та Катерина Гольцберг поділилися на своїх ФБ-сторінках порадами щодо спілкування з дітьми в цей непростий час, а ми ділимося ними з вами.

Як підтримати дітей:

1. Обійміть, візьміть за руку.

2. Скажіть: “Зараз складна ситуація, але ми разом. Україну підтримує весь світ. Українська армія робить усе можливе, щоб ми були в безпеці. Це їхнє завдання. Наше завдання — бути зібраними і допомагати одне одному”.

3. Попередьте: “Ми можемо чути страшні звуки. Можливо, нам доведеться перейти в безпечніше місце”.

4. Запропонуйте взяти із собою улюблену іграшку і дбати про неї.

5. Нагадайте: нині дуже важливо, щоб дитина робила те, що ви говорите, не сперечалася.6. Запропонуйте потягнутися, виконати просту руханку.

7. Виконайте разом дихальні вправи: “подміть на кульбабку”, “квадратне дихання” (вдихаємо — затримка дихання — видихаємо — затримка дихання).

8. Коли говорите, зберігайте спокій.

9. Виконуйте разом якісь буденні справи.

10. Пийте теплі (не холодні, не гарячі!) напої.

11. Розповідайте одне одному казки, історії, читайте дітям уголос.

12. Увімкніть мультики.

13. Приготуйте щось смачненьке.

По змозі відпрацюйте з дитиною в ігровій формі (щоб не налякати її завчасно) доцільні дії в екстрених ситуаціях. Отже, зберігаємо спокій. Єднаємося. Підтримуємо одне одного, наших малят і нашу Україну. Разом переможемо! 🇺🇦🇺🇦🇺🇦

З 25 листопада по 10 грудня 2020 року КЗ «ДНЗ (ясла-садок) №204 КТ» КМР прийняв участь у Всеукраїнській акції «16 днів проти насильства».

Були сплановані та проведені профілактичні й просвітницькі заходи з усіма учасниками освітнього процесу:
розміщення на сайті:

  • інформаційних листівок з телефонами гарячих ліній «Сталося насильство? Не мовчи — дій негайно!»;
  • інформаційних матеріалів «Допомога постраждалим від насильства» Криворізького міського центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги;
  • тематичних вісників, пам’яток, порадників, буклетів, ігор, консультації для дорослих (батьків й педагогів);
    заняттями з дітьми дошкільного віку з профілактики дитячого насильства шляхом використання арт-терапевтичного методу мандали;
    засідання круглого столу з педагогами «Запобігаємо вербальному насильству»;
    виставка творчих робіт «Моя дружня родина» (профілактика насилля в сім’ї).

«ПРОТИДІЯ ДОМАШНЬОМУ НАСИЛЬСТВУ»

ТИЖДЕНЬ ПСИХОЛОГІЇ – 2020

З 02.11. по 06.11.2020 р. у КЗ «ДНЗ (ясла-садок) №204 КТ» КМР проходив Тиждень психології під назвою «Пізнаю себе – розумію інших» та девізом «Пізнай себе – поглянь у себе!»

Головною метою стало розширення уявлень дітей про себе як особистість (свої зовнішні та внутрішні особливості, що відрізняють від інших людей) та закріплення думки про власну неповторність, унікальність. Кожен день мав свою назву та був пронизаний любов’ю до себе та ближнього.

День 1. «Будьмо знайомі!»

День 2. «Я розумію тебе».

День 3. «Чарівні засоби спілкування».

День 4. «Ти мій друг і я твій друг».

День 5. «Даруємо посмішки довкола».

Діти вчилися розуміти свій емоційний стан та визначати настрій інших по міміці, жестам, поведінці; опановували соціально прийнятні способи вираження негативних емоцій, добирали найпродуктивніші підходи вирішення неприємних ситуацій, дієві методи підтримки оточуючих. Разом з тим, засвоїли ефективні методики зняття психом’язового напруження, стабілізації власного емоційного стану. За допомогою психологічних ігор дошкільнята долали сором’язливість, скутість, підвищували впевненість у власних силах та можливостях, покращували самооцінку. Утверджувались у розумінні важливості дружби, поваги одне до одного, вправно тренували морально-етичні навички. Окрім того, помітно покращилось загальне самопочуття дітей і психологічний мікроклімат в колективі загалом.

Добирались різноманітні за своєю формою та специфікою заходи.

Найцікавішими для дітей виявились:

заняття з шишкотерапії:«Лісовичок-Чарівничок»

пізнавальне заняття:«Моє ім’я – твоє ім’я»

творча майстерня:«Портрет найкращого друга»

дотиковий масаж з використанням шишок

Заняття з шишкотерапії:«Лісовичок-Чарівничок»

Дотиковий масаж з використанням шишок

Творча майстерня:«Портрет найкращого друга»

Пізнавальне заняття:«Моє ім’я – твоє ім’я»

До Всесвітнього Дня психічного здоров’я